airdrop coin , airdrop coin kazanma , airdrop coin telegram

Airdrop Coin Nedir?

Airdrop, ticari alışverişe yenilikçi bir yaklaşım sergileyen kripto para dünyasında ‘’ havadan gelen para’’ anlamına gelmektedir. Daha da spesifik bir tabirle; Kripto para borsasında listelenmeye hazırlanan coin projesinin, tanıtımını yapmak ve bünyesine müşteri çekebilmek adına reklam amaçlı dağıtılan ücretsiz miktarlardır. Airdrop projesinin tasarlayıcı tarafından yerine getirilmesi istenen görevler karşılığında tamamen ücretsiz bir şekilde yararlanmanız mümkündür.

Yapılan reklamlara ve promosyon uygulamalarına rağmen coinin borsaya çıkmaması söz konusu olabilmektedir. Lakin airdrop’a kayıt olunurken herhangi bir ücretin cebinizden çıkmaması, durumu airdrop coin avcıları için son derece cazip bir hale getirmektedir. airdrop coin telegram

Airdrop Nasıl Kazanılır?

Güncel airdrop coinlerden haberdar olmak için var olan coin sitelerini ve kripto para borsalarının duyurunu takip  etmeniz gerekmektedir. Kripto para dünyası dur durak bilmeyen bir mecradır. Aynı durum pastadan payını almak isteyen oluşumların geliştirdiği projeler için de geçerlidir. Sürekli güncel haberleri kovalamanız gereken bir süreç sizleri beklemektedir.

Borsaya girmeye hazırlanan coinlerin tanıtımı yapılırken kullanıcılardan istenen bir takım görevler bulunmaktadır. Airdrop coin kazanmak isteyen avcıların bu görevleri yerine getirilmesi beklenir. Bu görevler genel hatlar itibariyle;

  • Twitter beğeni ve paylaşım,
  • Telegram gruplarına katılmak,
  • Google play aracılığı ile projenin kendine ait cüzdan uygulamasını indirilmesi,
  • Ve çeşitli sosyal medya görevlerinin tamamlanması,

Esasına dayanmaktadır. Bazı airdropların dağıtım tarihleri belirtilen ileriki bir zaman diliminde gerçekleştirilecek olması sizleri korkutmasın, genel itibari ile süreç bu şekilde işlemektedir.

Airdrop Kazandırır Mı?

Kripto para borsasına adım atmak adına her gün sayısız proje geliştirme çalışmaları yapılmaktadır. Lakin bunların hepsinin borsalarda yer alması söz konusu değildir. Böyle bir durumun yaşanması zaten hali hazırda kripto para dünyasının çöplük haline dönüşmesine neden olacaktır. Bu nedenle airdrop avcılarının buldukları her projeye %100 kazandıracak gözüyle bakması anlamsız olacaktır. Lakin kayıt işlemleri için herhangi bir ücret talep edilmediğinden denemekten zarar gelmez gözüyle bakılması da son derece mantıklı bir yaklaşım olacaktır.

Airdrop Borsaya Çıktığında Kazancı Nasıl Çekilebilir?

Görevlerini yerine getirdiğiniz airdrop, borsaya çıktığı taktirde sizlere ilk olarak tavsiyemiz bir an önce elden çıkarmanız olacaktır. Çünkü özellikle havadan gelen bir kripto para söz konusu olduğu için, insanlarımız ihtiyaçlarını giderebilmek adına satış işlemlerini hemen gerçekleştirme yoluna gitmektedir. Bu nedenle satış emirleri verildikçe coinin borsadaki değeri de çakılmaya başlamaktadır. Kayıt olduğunuz airdrobun listeleneceği borsanın duyuru sosyal medya hesaplarından mutlaka yapılacaktır. Bu borsa Çin menşeili de olabilir, Litvanya menşeilide… Airdrop borsaya çıktığı anda satış işlemi gerçekleştirip, daha sonrasında elinize geçen tutarı bitcoin veya herhangi bir altcoine çevirmeniz gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından Türk borsalarından birindeki kripto para hesabınıza transfer etmeniz yeterli olacaktır. Ardından Türk borsasındaki kripto para hesabınıza gelen meblağı satıp, TL tutarını tanımlı banka hesabınıza çekebilirsiniz.

coinactual.com