PencereTV , Siyasi haber , ekonomi haberleri

PencereTV

İnsana, hayvanlara ve doğaya saygılı haber portalı. Siyasi haber, ekonomi haberleri, kültür ve sanat haberleri, doğa ve canlılarla ilgili haberlerin yayınlandığı haber sitesi.

Nereden Çıktı Bu PencereTV?

Türk basını çok uzun süredir finansal dayatmalar ve ideolojik takıntılar nedeniyle özgür yayıncılıktan uzak bir görüntü çizmekteydi. Bu durum her insan gibi bizlerin de çok zoruna gitti ve düzeltmek için bir çaba içerisine girmemiz gerektiğini düşündük.

Sadece gerçekleri yazmak, konuşulmayanları konuşmak, duyulmayanları duymak için toplandık. Bu amaçla da düsturumuzu bulduk:

“Sağsız, solsuz, sansürsüz…”

Neden PencereTV?

Gerçek tektir, gerçeğin sağı, solu olmaz, milliyetçisi, dincisi, komünisti olmaz. Gerçek önümüzde duran, gözümüze bakandır, vicdanımıza ulaşandır.

İnsanlar dört duvar arasındayken dışarıda neler olduğunu bilemez. O dört duvarın dışında neler yaşandığını görebilmek için penceresini açıp dışarıya, gerçek hayata bakması gerekir. İşte o insanın gerçekleri o pencerede başlar.

Bizler de tüm toplum için gerçeğe, gerçek habere açılan bir pencere olmak istedik.

Bizi Kimler Destek Alıyor?

PencereTV, hiçbir şirkete, kişiye, kuruma, kuruluşa, derneğe veya örgüte bağlı değildir ve asla da olmayacaktır. Bizim gibi düşünen, Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği inkılaplarından taviz vermeyen, ideolojik ve finansal tüm dayatmalara göğüs germiş, her biri bağımsız gazeteciliğe gönül vermiş yazarlarımızın ve çalışanlarımızın emekleriyle, bu bilinçteki dostlarımızın da destekleriyle yayın hayatına devam etmektedir.

Vizyonumuz

Yayın hayatına başladığımız andan itibaren yalnızca gerçekleri yazmaya başladık. Bu nedenle de bazı kesimlerden de çeşitli tepkilerle karşılaştık. Hedefimiz ilk günkü arzumuzla devam etmektir. Türkiye’nin en büyük internet gazetesi olmak gibi bir hedefimiz yok ancak Türkiye’nin en güvenilir internet sitesi gazetesi olmak amacıyla çıktığımız bu yolculuktan da asla geri adım atmayacağız.

Misyonumuz

Hiçbir görüşü, siyasi ideolojiyi, inancı ya da kurumu gazetecilik etiklerinin önüne koymadan halkın doğru habere ulaşmasını sağlamak, insanları din, dil, ırk ve düşüncelerine göre ayrıştırmadan tarafsız haber yapmak, insana, hayvanlara ve doğaya saygılı davranmak, davranmayanlar hakkında bilgilendirici yayın yaparak toplumu uyarmak amacındayız.

Doğru neyse biz orada olacağız. Sağsız, solsuz, sansürsüz yürüyeceğiz, varsanız buyrun beraber olsun…

penceretv.com