Forklift servisi , Forklift bakımı , Forklift kiralama

Forkliftleri Uzun Ömürlü Kullanma İpuçları


Forkliftler tıpkı otomobil gibidirler. Uzun ömürlü kullanabilmek için forklift satın alırken iyi bir seçim yapmak şarttır. Sıfır forkliftlerde sorun olmaz iken, ikinci el alınan forkliftlerin bakım ve servislerinin düzenli yapılmış olması, forkliftin ömrünü uzatan en önemli faktörlerden biridir.

Forklift servisi için 3 önemli husus

Forklift servisi her firmadan alınamayacağı gibi, deneyimsiz teknik ekiple çalışan, adı sanı duyulmamış firmalardan alınan servisler yarardan çok zarar getirebilir. Forkliftin sağlam fonksiyonlarının da bozulma riski ile karşı karşıya kalınması ihtimal dahilindedir. Forklift performansının artması iyi bir servis firmasından geçmektedir. Servis firması seçiminde kullanabileceğiniz 3 önemli ipucunu sizlerle paylaşıyoruz.

1) Deneyimli Teknik Ekip


Forklift servisinden memnun kalmak için alanında uzman bir servis firmasını seçmek gerekmektedir. Tim Forklift bu alanda uzun yıllar tecrübesi olan, forklift kullanan pek çok firma tarafından bilinen piyasadaki en iyi forklift firmalarından biridir.

 2) Servis Hizmet Alanı

Bulunduğunuz şehirde iyi bir servis firmasının olmaması her ne kadar olumsuz gibi görünse de bu durumu lehinize çevirebilirsiniz. Farklı şehirlerde faaliyet gösterip de yurt geneline forklift servis hizmeti veren güçlü firmalardan biri olan Tim Forklift, Türkiye’nin 81 iline servis desteği sunarak forklift müşterilerinin ihtiyaçlarını gideren, alanında tanınmış bir servis firmasıdır. Telefon, Whatsapp ve email ile servis teklifi alabileceğiniz Tim Forklift, sizleri uygun teklif ve fırsatlarıyla beklemektedir.

 3) Forklift Model Desteği

Çok sayıda forklift markası ve modeli bulunmaktadır. Teknik servis ekibinin sadece bazı marka ve modellere servis vermesi yetmeyebilir. Ekibimiz başta Mitsubishi, Komatsu, Yale, Nissan, OM Pimespo, Netlift, Linde, Hyundai, Doosan, Atlet, Crown, Hangcha, Still, Cat, Daewoo, Hyster, Baoli, Jungheinrich, TCM, Toyota, Federal Power, Heli olmak üzere dizel, akülü (elektrikli) ve lpg’li forklift, transpalet ve istif makinelerinin yerinde bakım, tamir ve onarımlarını yapma konusunda işinde uzmandır.

Forklift bakımı ne zaman gereklidir

Forkliftler uzun ömürlü kullanılabilmek için düzenli olarak bakıma ihtiyaç duymaktadırlar. Forklift üretici firmaların belirlediği bazı süreler olmakla beraber genel olarak 3 aylık, 6 aylık, yıllık, 2 bin saatlik vb. zaman dilimleri mevcuttur.  Forklift bakımı Bakımı yapılmayan forkliftler performans kaybı yaşamaya başlar ve arıza çıkarmaya daha çok meyillidir. Özellikle dizel forkliftlerin düzenli bakımları daha fazla önem arz etmektedir. Tim Forklift olarak forklift bakımlarını alanında uzman teknik ekibimizle özenle yapmaktayız.

 1) Aylık Forklift Bakımı

Forkliftlerin 1 aylık veya 250 saatlik kullanımı sonunda aylık bakım yapılır. Motor yağı değiştirilir. Bununla birlikte yağ filtresinin de temizlenmesi, eğer gerekiyorsa değiştirilmesi tavsiye edilir.

 2) Forklift Ağır Bakımı

En az her 2000 saatte bir olmak üzere forkliftlere ağır bakım yapılmalıdır. Forklift için yapılması gereken asgari saat miktarı 2000’dir. Daha önceleri de yapılması uygundur. Bu bakım yapılmadığı takdirde forkliftin arıza vermesi ve parçaların aşınması ihtimali vardır.

 Forklift Kiralama Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Sıfır veya ikinci el forklift satın almak istemeyen firmalar tarafından forklift kiralama tercih edilir. Servis ve bakım masraflarından ve performans kaybından tasarruf etmek isteyen şirketler istediği marka ve modelde forklift kiralama yapabilmektedir. Kiralamada şirketinizin daha uygun forklifti alabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Uygun Model Forklift Kiralama

Kiralayacağınız forklift ile dış mekanda çalışma yapacaksanız akülü veya dizel modelleri seçebilirsiniz. İç mekanda kullanacak iseniz son zamanlarda yayınlanan genelge ile sadece akülü forkliftleri tercih edebilmektesiniz. Bununla beraber forklift kiralama yaparken ihtiyacınız olan tonajdaki forklift modellerini seçmeniz de gerek kiralama maliyeti açısından, gerek yakıt açısından sizin için daha uygun bir tercih olacaktır.

Forklift Kiralama Süresi

Forkliftler haftalık, aylık ve 6 aylık olarak kiralanabilmektedir. Yılın belirli zamanlarında forklift ihtiyacı olan firmalar kendileri için uygun süreleri tercih etmelidirler. Günlük maliyet göz önünde tutulduğunda 6 aylık forklift kiralama en ekonomik seçenek olarak sunulmaktadır. Her 6 ay sonunda ise forklift tercihi değiştirilebilmekte ve kiralama sözleşmesi yenilenmektedir. Aylık ve 6 aylık forklift kiralama hizmeti sunan Tim Forklift, bu alanda faaliyet gösteren başarılı firmalardan biridir. Kiralama tekliflerimiz için iletişime geçiniz.

timforklift.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.